Fronty kuchenne – matowe czy w połysku?

Decyzja o wyborze frontów w kuchni na wymiar zależy od czynników takich jak: wielkość, nasłonecznienie, oświetlenie, częstotliwość z jaką gotujemy, niektórzy biorą pod uwagę również fakt posiadania lub nie posiadania dzieci. Istotne są także nasze osobiste preferencje – musimy zastanowić się, jakie fronty najbardziej nam się podobają oraz czy będą pasowały do pozostałych aranżacji pomieszczeń.

Na matowe wykończenia możemy zdecydować się w zasadzie przy każdym rodzaju materiału. Przy frontach z litego drewna matowa opcja pozwala na zachowanie naturalnej struktury drewna. Wybierając meble laminowane, fornirowe oraz z płyty MDF, zarówno w wersji powleczonej folią, jak i lakierowanej możemy postawić na mat.

_MG_1963

Połyskliwa powłoka to akryl, laminat oraz folia poliestrowa. Jakość wykończenia ma wpływ na trwałość powłoki, która może być podatna na promienie słoneczne oraz wilgoć, co będzie skutkować powstaniem przebarwień, wybrzuszeń oraz zarysowań. Prezencja takich mebli kuchennych jest jednak imponująca.

_MG_2487

Fronty lakierowane na wysoki połysk świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. W kuchniach o większym metrażu możemy pozwolić sobie na dużo więcej swobody np. wykorzystując fronty pół matowe i matowe.

Istotne będą również kwestie praktyczne, które wiążą się z czyszczeniem i pielęgnacją. Kwestia pielęgnacji frontów jest tak samo istotna w obu przypadkach.