Kuchnie na wymiar w angielskim stylu – jak je urządzić?

Kuchnie w stylu angielskim podkreślają klasycznie urządzone mieszkanie, zwracają uwagę na swego rodzaju przepych oraz bogactwo zdobień i choć są nieco mniej popularne niż surowy minimalizm równie łatwo się w nich zakochać. Meble z naturalnych materiałów sprawiają, że wnętrze staje się przytulne, a rodzina czuje w nim ciepło domowego ogniska.

Najbardziej wyróżniającym elementem kuchni w stylu angielskim są stanowiska piecowe (okapowe), które w nowoczesnych wnętrzach podkreślane są delikatnymi zdobieniami i prostymi podporami. Kolejnym dość istotnym elementem są kwiaty, które pojawiają się na tapetach, obiciach mebli, filiżankach i wazonikach.

Kuchnie w stylu angielskim wyróżnia ogromna liczba zakamarków i szufladek. Fronty szafek, które wykonane są z drewna najczęściej ozdobione są widocznym fazowaniem, również uchwyty pełnią rolę dekoracyjną.

Pamiętajcie – do projektowania kuchni nie musimy podchodzić zbyt rygorystycznie. Ważne, aby wykorzystać elementy, które najbardziej przypadły nam do gustu i stworzyć własny, niepowtarzalny projekt.

_MG_1972
kuchnia-angielska-z-witryna-i-wyspa-przesuwna