Mała kuchnia – jak ją urządzić?

Wielbiciele sztuki kulinarnej zgodzą się z twierdzeniem, że kuchnia stanowi serce domu. Również małą kuchnię da się urządzić w sposób funkcjonalny – tak, aby gotowanie nie wiązało się dla nas z codzienną gimnastyką.

Jak to zrobić? Prezentujemy Wam kilka wskazówek.

Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiary sprzętów. Czy otwierając lodówkę nie zablokujemy przejścia? Czy jest nam potrzebny zlew dwukomorowy? Pomiędzy poszczególnymi urządzeniami musimy zachować odpowiednią odległość. Wskazane jest również kupowanie sprzętów wielofunkcyjnych takich jak termomix lub piekarnik z funkcją mikrofalówki.

Szafki wiszące powinny sięgać aż do sufitu, zastosujmy rozwiązania bezuchwytowe, doskonale sprawdzi się umieszczenie szafek tylko z jednej strony kuchni, co optycznie powiększy pomieszczenie. Dużych rozmiarów okna w kuchni co prawda zabiorą nam potrzebną przestrzeń, ale nadadzą pomieszczeniu głębi. Do małych kuchni powinniśmy dobierać jasne, stonowane kolory i wzory. Jedną ścianę można pomalować kontrastowym kolorem, wyłożyć cegłą, lub matą tablicową.

_MG_1959