Meble kuchenne – trendy 2016

W tym roku w trendach zaszły niewielkie zmiany. Jak zwykle stawiamy na funkcjonalność oraz elegancję. Wciąż pozostajemy wierni skandynawskiemu zamiłowaniu do minimalizmu oraz kolorowym akcentom retro.

Naszym Klientom proponujemy stonowaną kolorystykę oraz naturalne materiały: drewno, metal, kamień czy szkło oraz barwne wykończenia.

Organizacja przestrzeni również nie uległa zmianie – najczęściej stosujemy otwartą konstrukcję. Na topie pozostaje aneks kuchenny lub kuchnia z wyspą.

Jeśli lubisz klasyczny styl postaw na monochromatyczne kolory – jak zawsze świetnie prezentuje się czerń i biel oraz wszelkie odcienie szarości. Idealnie sprawdzi się również wykorzystanie brązów. Kafle w przestrzeni między blatem, a szafkami ściennymi coraz częściej zastępuje drukowane szkło. Idealne dopełnienie stonowanych kolorów stanowią fronty z połyskiem, które podnoszą standard pomieszczenia. Uchwyty w szafkach mogą zastąpić prawie niewidoczne żłobienia. Osobom, które dysponują większym budżetem polecamy wykorzystanie w aranżacji kuchni naturalnego kamienia, który świetnie sprawdzi się w postaci wyspy lub blatu. Dopełnieniem klasycznej aranżacji kuchni będą metaliczne dodatki oraz geometryczne lampy.

Osobom, które uwielbiają minimalizm w aranżacji wnętrz z pewnością przypadnie do gustu styl skandynawski – drewno, biel i podłoga w szachownicę znalazły swoich wiernych fanów. Tego rodzaju kuchnie są pełne światła. Do wykończenia najczęściej stosuje się czarno-białe lub szare płytki, naturalne drewno, kamień, szkło i ceramikę. Dominujące kolory szafek to biel, czerń i brąz. Meble kuchenne w stylu skandynawskim są wygodne i funkcjonalne, wszelkie dodatki powinny być dobrze przemyślane – proste formy, które powinny pełnić również role użytkowe.

MG_1988-2