Twoja pierwsza kuchnia

Pierwsze mieszkanie jest spełnieniem marzeń wielu młodych ludzi. W końcu mamy do dyspozycji przestrzeń, którą możemy samodzielnie urządzić. Stanowi to spore wyzwanie. Szczególne trudności może sprawić urządzenie funkcjonalnej kuchni. Od czego zacząć?
Po pierwsze warto zastanowić się jak ma wyglądać nasza kuchnia. Jeśli mamy już pomysł, warto przemyśleć jej układ oraz to czy zdecydujemy się na urządzenia do zabudowy, czy wolnostojące.
Kiedy zdecydujecie już, jaki kształt ma mieć kuchnia oraz wybierzecie odpowiedni sprzęt, warto przemyśleć wizualną stronę projektu. Osoby, które lubią nowoczesne wnętrza zachwycą się błyszczącymi frontami w intensywnych lub stonowanych kolorach. Wszystkie zbędne rzeczy powinny znajdować się w szafkach, które mogą sięgać aż do sufitu.

Styl skandynawski charakteryzuje się wnętrzami pełnymi światła i naturalnymi materiałami. Taka kuchnia powinna być jasna, fronty białe lub szare, a blat drewniany. Tutaj liczą się detale. Pięknie wyglądają otwarte póki z wyeksponowaną zastawą lub książkami kucharskimi.

Funkcjonalność i trwałość w dzisiejszej kuchni

Kompletując wyposażenie kuchni, należy pamiętać, aby sprzęt oraz meble były trwałe, czyli wykonane z wysokiej jakości materiałów. Fronty powinny cechować się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, pary, wysokiej temperatury oraz środków chemicznych stosowanych do mycia wszystkich powierzchni.

Współcześnie stawia się na minimalizm, pozbawiając pomieszczenia zbędnych dodatków oraz ozdób. Obecnie modne są kuchnie funkcjonalne, posiadające odpowiednią przestrzeń do przygotowywania posiłków. Błyszczące, czyste blaty to marzenie każdej Pani domu. Aby je zrealizować, warto poszukać odpowiedniej oferty. Idealnym rozwiązaniem okazują się kuchnie na wymiar. Wrocław jest jednym z miast, gdzie bez trudu znajdziecie nowoczesne aranżacje. Nasza oferta zawiera kompozycje w różnych stylach, cechujące się zarówno eleganckim szykiem, jak i praktycznym wzornictwem. Nasze meble posiadają wytrzymałe uchwyty, odporne na zerwanie, a metalowe elementy zawiasów od drzwi szafek zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Więcej zdjęć z naszych realizacji znajdziecie Państwo pod tym linkiem.


Fani stylu retro swoją kuchnię powinni zaprojektować w pastelowych kolorach. Świetnie sprawdzą się tutaj słodkie dodatki i wolnostojące sprzęty.
twoja pierwsza kuchnia